הטרנדים בעיצוב לקראת שנת 2021

ללא ספק שנת 2020 תהיה זכורה לכולנו כשנה משמעותית. מי לטובה יותר ולמי לפחות. השנה הזו משאירה חותם בכולנו.

בשבועות האחרונים עשיתי טיול וירטואלי בעולם כדי להביא לכם את בשורות העיצוב של 2021.

מיטב החברות בעולם מכתיבות בימים אלו ממש את מה שכולנו נילבש ואיך נעצב את הבית שלנו בשנה הבאה.

כדי שתמשיכו להיות מעודכנים במיטב האופנה, ריכזתי עבורכם את חמשת הטרנדים המובילים לפי הפרסומים של TRENDBOOK.

כצפוי בהשפעת הקורונה כולנו בילינו רוב הזמן השנה בבית שלנו. כתוצאה מזה שמנו לב יותר לפרטים הקטנים, התרכזנו בסידור מחדש, ארגון, צביעה ועיצוב מחדש.

אל תוך שנת 2021 המגמה הזו ממשיכה בדמות צבעים רכים ועוטפים, צבעים שמשרים רוגע ונוחות. עולם העיצוב מדבר על מונחים של "ריהוט מחבק". צבעים רכים, מרקמים רכים ועוטפים, ספות רביצה סופר נוחות, הם הרקע המרכזי לעיצוב בשנה הבאה.

לצד הצבעים הרגועים והעוטפים ישנם מספר טרנדים של צבעים בעיקר מהטבע שיתנו את ה"קיק".

מומחים מדברים רבות על ההסתכלות שלנו בטבע והכנסת הטבע הביתה. לכן הצבעים של הירוק שהיה צבע השנה בשנת 2019 והצבע הכחול שהיה צבע השנה בשנת 2020, ימשיכו איתנו גם בשנה הבאה בגרסאות מעט שונות.

חברת בנג'מין מור (באנגלית: Benjamin Moore. ידוע גם בשם בנג'מין מור ושות' או בנג'מין מור צבעים)  חברה אמריקאית אשר מייצרת צבעים ומובילה בעצמה טרנדים עולמיים, פרסמה לפני מספר שבועות בודדים את 12 הצבעים המובילים לשנה הבאה ובתוכם את צבע השנה של בנג'מין מור. בארץ הצבעים שלהם אינם נפוצים כמו של שתי החברות המובילות כאן, אבל כדאי שתכירו, אלו צבעים איכותיים ביותר עם אמירה חזקה של שמירה עם איכות הסביבה.

ניתן להתרשם מפלאטת הצבעים של בנג'מין מור שאכן מדובר בצבעים מהטבע – צבעים בטון שקט.

צבע השנה של בנג'מין מור הינו שילוב של כחול ירקרק עם נגיעות של אפור. צבע רגוע ואלגנטי. מומחים מתיחסים לסרט – אוואטר החדש שעומד לצאת בתחילת השנה, כסרט שעומד להשפיע רבות על עולם העיצוב. מאחר והסרט כולו צולם מתחת למים, לצבעי הכחול תהיה משמעות רבה ביותר בשנת 2021.

מצד שני ישנן חברות שמדברות עם הכחול הכהה כ"שחור" החדש. בכל מקרה הכחול לגמרי איתנו ויתפוס מקום של כבוד במטבחים שלנו בשנה הבאה.

הכחול הינו טרנד מספר אחד גם אצל – TRENDBOOK

כאן ניתן לראות גרסא נוספת של הכחול הבהיר שהולך לשטוף אותנו בשנת 2021 גם בעיצוב האופנה וגם בעיצוב הפנים. השילוב בינו לבין הירוק רעל והזהב, הולך להיות "ה" טרנד הבא.

אם מדברים על הזהב, הגוון הצהוב שנראה גם בזהב חוזר אלינו בשנה הבאה בגדול תחת השם – סורבה לימון.

גוון לא עז, שקט יותר אפילו בחלק מהמקומות חרדלי וחומי יותר, יש שיגידו צהוב בננה.

צבע נוסף שהזכרתי כבר והיה צבע השנה של 2019 – ירוק.

בשנת 2021 יהיה הירוק לגווניו הטבעיים יותר, זה שיוביל.

שוב צבע של הטבע בטונים שונים. הצמחיה שהחלה בשנתיים האחרונות להיכנס חזק לתוך ביתינו, ימשיך גם בשנה הבאה ובהשפעת הקורונה פינות חמד בתוך הבית או במרפסות יהיו אלה שיבלטו ויהיו חובה בכל בית.

צבע נוסף שניתן לראות גם אצל בנג'מין מור וגם כאן, הינו הצבע שקיבל את השם – OXY FIRE.

זהו צבע דומיננטי יותר של אדום אדמה. סוג של שילוב בין כתום, אדום וחום. יוצר צבע סקסי מאוד אבל שקט, עם הרבה פילפל. צבע שנותן חמימות עוטפת כמו כל הצבעים הטרנדים לשנה הבאה.

הטרנד האחרון והחביב עלי במיוחד הינו האפור. בהגדרה של  – GOOD GRAY.

ציינתי בתחילת הבלוג מספר פעמים את הטרנד של הצבעים השקטים והמרגיעים, האפור הזה בעיני מתאים ביותר להגדרה זו וישמש אותנו כרגע מעולה לשאר הצבעים שיבלטו.

האפור הזה בפני עצמו, בהיר וחמים אך בחלל שהוא יהיה בלעדי, לדעתי יהיה מדכא מידי. אני אוהבת אפורים בכל הטונים אבל הצבע הזה עושה לי תחושה טובה במיוחד.

אם נסכם,אנחנו הולכים לקראת שנה שהבית שלנו יהיה במרכז. נרצה להמשיך להשקיע וליפות ולסדר עד לתחושת השלמות הפרטית של כל אחד מאיתנו.

נעשה זאת בזכות הצבעים הרכים והבדים הנעימים, פשטות העיצוב הנורדי שימשיך איתנו והצמחיה המרובה.

תערבבו, תתנסו ותיהנו. צבע תמיד הפיך אז אל תחששו לבדוק את הגבולות הפרטיים שלכם.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

עשה ואל תעשה בעיצוב חדר שינה

אני מאמינה שחדר שינה הורים חייב להיות אי של שקט ורוגע. בסוף יום עמוס בעבודה, ילדים, תחזוקה של הבית, ומה לא, חייב לעמוד לרשותינו מקום

טיפים לעיצוב חדרי ילדים

חדרי ילדים זה עולם מלואו. לכל ילד/ה אופי משלו/ה ולכל משפחה יש צרכים משתנים. עיצוב חדר ילדים צריך להביא בחשבון הרבה היבטים פסיכולוגים ולא טרנדים